czwartek, 10 lutego 2011

Dziecko w sieci

W internecie jest szereg dostępnych gier dla dzieci. Należy jednak uważać, żeby dzieci przy wyszukiwaniu gier w internecie nie naraziły się na kontakt z nieznajomą osobą, która rozpocznie z nimi korespondencje. Istnieją fajne, przetestowane i bezpieczne gry dla dzieci na różnych portalach. Wszystkie dobrane ze względu na rozwój i wiek dziecka. Im jest ono mniejsze tym mniej skomplikowana jest zabawa. 

Z dziećmi starszymi jest trudniej. Należy im wyszukać dobrą bezpieczną stronę i porozmawiać z nimi o konsekwencjach wchodzenia w kontakt z nieznajomymi. Najczęściej dzieci wysłuchają rodzica i pozostaną przy grze, którą mu się zaproponuje. Dobrze jest, jeżeli rodzic zapozna się z informacjami na stronie fundacji Dzieci Niczyje www.dzieciniczyje.pl i programem Dziecko w Sieci www.dzieckowsieci.pl. Dla dzieci fundacja Dzieci Niczyje proponuje też edukacyjny serwis z zabawami o zagrożeniach w internecie. Ta strona to www.sieciaki.pl.




"ABC Mądrego Rodzica. Droga do sukcesu. Jak sprawić, aby Twoje dziecko odniosło w życiu sukces?"  to książka / ebook / audiobook, który polecam wszystkim Kochającym Rodzicom. 



Z informacji fundacji Kidprojekt prowadzącej politykę na rzecz ochrony dzieci przed zagrożeniami z internetu wynika, iż młodzież głównie gimnazjalna wykorzystuje internet do uzyskiwania wiedzy na temat swoich zainteresowań, edukacji, zabaw i gier, kultury, rozrywki, nowych technologiach. O wpływie gier komputerowych dla dzieci i młodzieży na ich rozwój traktuje wiele esejów pedagogów. Uważają oni, że treść tych gier może nieść niebezpieczeństwo dla psychiki dzieci. Uważają oni, że szczególnie niebezpieczne są treści przemocowe w grach, takie jak bijatyki, strzelaniny, zabijanie. Twierdzą oni, że gry te zwiększają agresywność graczy oraz powodują znieczulenie na przemoc w życiu codziennym. Jeden z portali edukacyjnych donosi też, iż do poradni psychologicznych trafia coraz więcej dzieci i młodzieży uzależnionych od gier komputerowych. Trzeba uważać, kiedy gry dla dzieci stają się najważniejszą aktywnością w ich życiu! Także drodzy rodzice, wystarczy więcej uwagi i rozmów z dzieckiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz